Petőfi
Üdvözöljük

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

Eseménynaptár

 • szept 24
  -
  szept 28
  Szülői értekezletek a 2-4. évfolyamon
 • szept
  25
  Hulladékgyűjtés: 5-8. évfolyam
 • szept
  26
  Hulladékgyűjtés: 1-8. évfolyam
 • szept
  28
  Titkos küldetés
 • okt
  01
  Zenei világnap

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul ekreta

Egészségnevelési hét 2017

2017. november 20-24-én iskolánkban megrendezésre került az Egészségnevelési hét. Idén is nagy sikere volt a rendezvénynek.
A rendezvénysorozat négy részből állt: plakátkészítőversenyből, pet palackból készült tárgyak versenyéből, salátakészítőversenyből és egy teaházból, ahol sokféle gyógynövényt és teát lehetett megkóstolni. A versenyeken és az előadáson való részvételért ajándék, illetve ötös járt a résztvevő tanulóknak. A legfiatalabb bátor jelentkezők a 3. b osztályos diákok voltak. A 7.a-sok pedig sok rajzot küldtek be a zsűri elé.
 
Az Egészségnevelési héten elért eredmények:

PET palackból készült tárgyak versenye:
Különdíjasok:
Szabó Heni 5. c: Pingvin testvérek
Pálinkás Maja 7. b: Őszi fa
Bereczki Csilla 5. c: Madáretető
Szabó Sándor Gergely 7. a: Cápajáték

Plakátkészítő verseny:
Különdíjasok:
Szekeres Gréta, Karasz Zóra és Nagy Sára 7. a: Újrahasznosítás
Asztalos Berta 7. b: PET? Minél kevesebb!

A Salátakészítő-verseny eredményei
Gyümölcssaláta kategória
1.      Helyezés „A legötletesebb” saláta 6.a „Konyhafőnök” csapata: Bogdány Csenge, Horváth Réka, Nyetinszki Nóra
2.      Helyezés „A leggyümölcsösebb” saláta 6.c „Núborkák” csapata: Barta Gábor, Hankó Zsombor és „A legcsaládiasabb” saláta 6.b „Cupákok” csapata: Nagy Anna, Radnai Lili, Radnai Luca, Szelekovszky Zalán
3.      Helyezés „A legkaramellásabb saláta 6.a „Izéja” csapata: Kolarovszki Tibor, Tacsi Dániel, Varga Roland
4.      Helyezés „A legvegyesebb” saláta 5.a „Kecskék” csapata: Makra Bence, Nádas Ajtony, Nagy Kristóf, Szijjártó Gyula
5.      Helyezés  „A legfurább” saláta 7.a „Édes gyökerek” csapata: Karasz Zóra, Szekeres Gréta
Zöldségsaláta kategória
1.      Helyezés „A legmagyarosabb” saláta 6.a „Káposzta agyak” csapata: Czeglédi Richárd, Pásztor Bence

 
A teaháznak nagy sikere volt idén, hiszen közel 80 gyerek vett részt az előadáson és az azt követő teázáson, amiket Varga Zalán (7. c) és anyukája: Bartyik Edit szervezett meg és bonyolított le. Többek közt megkóstolhattuk a csipkebogyó és a citromfű gyógyteákat, és a fagyasztva szárított tőzegáfonyát, aminek a tavalyihoz hasonlóan nagy sikere volt. A kóstolás előtt, az előadás keretein belül a résztvevők tesztelhették a tudásukat a gyógynövények felismerésével, de szó volt a gyógyteák elkészítésének módjairól is. A program végén egy kvízjátékkal zárult le a teaház.
Szerk.: Varga Zalán 7. c

Képeket az eseményről a galériában vagy IDE kattintva tekinthetik meg.