Petőfi
Üdvözöljük

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.30-13.30
pénteken: 7.30-11.30

ebédfizetési napokon:
7.00-10.00 és 15.00-17.00

Polyák Edit
+36 20/260-28-26

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul ekreta

​Városismereti vetélkedőn I. helyezett lett a csapatunk

A Munkácsy Mihály Múzeum és Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata Békéscsaba újratelepítésének 300., várossá válásának 100. évfordulója alkalmából Békéscsaba, a mi városunk címmel vetélkedőt hirdetett a békéscsabai általános iskolák felső tagozatos tanulói számára.
Minden csapatnak előzetes feladatokat kellett kidolgoznia a megadott szempontok figyelembevételével. A csapatoknak össze kellett állítani egy városunkat népszerűsítő, látványos és kreatív anyagot Békéscsaba meghatározó értékeinek (épített, természeti, kulturális stb.) felvonultatásával. Az elkészített munka formáját tekintve lehetett video slideshow, prezi vagy powerpoint prezentáció legfeljebb 10 perc időtartamban. Ki kellett választani egy olyan, a város történetéből vett témát, amely nem szerepel a Csabensis. Békéscsaba 300 című kiadványban. A képekkel illusztrált szöveges dokumentum terjedelme szóközökkel együtt max. 1 500 karakter lehetett. Szeptember 26-án a döntőben a 8 fős  csapat egyik fele a közönség és a zsűri előtt prezentálta mindkét előzetes feladatát, a másik fele ez idő alatt pedig a belváros különböző helyszíneit felkeresve feladatokat oldott meg. Tanulóink nagyon sikeresen szerepeltek, első helyezést értek el.

A győztes csapat, Az ősök krónikásai tagjai: Nyetinszki Nóra 7.a, Nemes Petra 7.a, Borbély Emese 7.a, Bogdány Csenge 7.a, Kiss Kornél 6.c, Nagy László 6.c, Varga Zalán 8.c, Opauszki Norbert 8.c. Felkészítő tanáraik: Bordásné Mundrucz Csilla, Várai Zsuzsanna