Petőfi
Üdvözöljük

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.30-13.30
pénteken: 7.30-11.30

ebédfizetési napokon:
7.00-10.00 és 15.00-17.00

Polyák Edit
+36 20/260-28-26

Eseménynaptár

 • máj 27
  -
  máj 30
  A 7. évfolyam tanulmányi kirándulása a "Határtalanul" program keretében Erdélybe
 • máj
  29
  Nyugdíjas pedagógusok találkozója
 • máj
  31
  Gyereknapi programok
 • jún
  04
  Nemzeti összetartozás napja – tablók kiállítása a határon túli magyarlakta területekről
 • jún
  04
  Városi rendezvény: részvétel a Trianoni emlékünnepségen

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul ekreta

Rendhagyó irodalomóra a színházban

2019. február 27-én, szerda délután iskolánk 5-6. osztályos tanulóival utolsó bérletes előadás keretében megtekintettük a Jókai Színházban Szarka Gyula-Zalán Tibor: Az igazmondó juhász és az aranyszőrű bárány című zenés mesejátékot.

Az előadást követően rendhagyó irodalom órán vettünk részt a színházban, ahol a történet szereplőivel találkoztunk. A közvetlen hangulatú beszélgetésen megismertük a felkészülés pillanatait. Műhelytitkokat hallottunk arról, hogy milyen művészi eszközökkel lehetett 8 perces meséből 50 perces zenés mesejátékot összeállítani. Szó volt Szarka Gyula gyermekekhez és a meséhez illő zenéjéről, a szerepekről, tulajdonságokról, az előadott darabban fellelhető néptánc motívumokról.

Mátyás király emlékévében udvari művészetébe pillanthattunk be a Jókai Színház művészei segítségével. Kellemes délutánt töltöttünk együtt.

Greksza Attiláné

Békéscsaba, 2019.február 28.