Petőfi
Üdvözöljük Programok Tanítók Iskola nyitogató 2020

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.30-13.30
pénteken: 7.30-11.30

ebédfizetési napokon:
7.00-10.00 és 15.00-17.00

Polyák Edit
+36 20/260-28-26

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul ekreta

Informatika 7 2019

Az informatika hete -mint minden évben- nagy dilemmát okoz a munkaközösség tagjainak.
 Valami újítást mindig ki kell találni ahhoz, hogy iskolánk tanulói minél nagyobb létszámban, minél nagyobb lelkesedéssel vegyenek részt rajta.  Úgy gondolom ebben a tanévben is sikerrel jártunk, azaz a gyerekek egyre túlnyomóbb többsége érdeklődött a feladat iránt. Hagyományainktól eltérve elméleti feladványok idén nem voltak.
A heti „otthoni munka” nagy sikert aratott. Nyomógombos mobiltelefonokat gyűjtöttünk és kerestük közülük a „legöregebbet".
Az alsósok az általuk gyűjtött és behozott cd- és dvd-ből ötletes díszeket gyártottak. Igyekeztek ezt megoldani a délelőtti rajz vagy technika órákon. A tanító nénik ötleteivel és segítségével gyorsan ment az alkotás. A legtöbb és legötletesebb munkát:
 
  1.  a 4.b tanulói  Anita néni ;
  2. a  4.c tanulói  Szilvi és Kató néni ;
  3. a  3.b tanulói Mariann  és Kati néni ;
  4. a 3. c tanulói Zsuzsa és Mariann néni
  5. a  3. a tanulói Anikó és Nóri néni;…. készítették.
Külön dicséret illeti az 1. c osztály tanulóit, akik  részt vettek ebben a feladatban.
Ezekből a munkákból kiállítást szerveztünk az iskola folyósóján.
Az elsősöknél nagy érdeklődést véltünk felfedezni. Igaz, ők még igénylik a segítséget, de tanító nénikre- mint mindenben-, most is számíthattak. Egy színező oldalt kaptak, melyben kerestük a kakukktojást. A jó megfejtőknek egy okosórát kellett lerajzolniuk, kiszínezniük.
 Az alsósok körében a legnagyobb élményt az informatika teremben tartott foglalkozás  jelentette.  Szerették és várták. Kötetlenül úgy vettek részt ezeken az órákon, hogy közben észre sem vették mennyit tanultak az informatika világából.
A mobiltelefonokat behozó gyerekeket értékes informatikai eszközökkel jutalmaztuk, melyeket az Nap-Szám Computer Kft. ajánlott föl erre a célra iskolánknak.
 
Díjazottak:
  1. Nyercse Tamás 7.c
  2. Bánfi Amira 5.a
  3. Gálik Attila 6.a
Köszönjük szépen!
Azok a tanulók, akik legalább egy „alkotást” vagy megfejtést eljuttattak hozzánk a DÖK által finanszírozott édességből kaptak.
Köszönet a gyerekeknek.
Ficzere Enikő szervező

Képek megtekinthetőek a galériában vagy IDE kattintva.