Petőfi
Üdvözöljük

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

Eseménynaptár

  • okt
    26
    „Átmenet az óvodából az iskolába” - szülői fórum a leendő és a jelenlegi elsős tanítványaink szüleinek
  • okt
    27
    DÖK rendezvény: Halloween parti
  • okt
    27
    Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap
  • okt 30
    -
    nov 03
    Őszi szünet
  • nov
    06
    Az őszi szünet utáni első tanítási nap

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul ekreta

2016/17

  • Iskolai

    Titkos küldetés városismereti séta (október 28.)

    Gazsó Boglárka csapata 5.b 1. hely  
    Sári Donát csapata 5.a 2. hely  
    Tóth Noémi csapata 5.c 3. hely  
     

    Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai forduló

    5. évfolyam      
    Borbély Emese 5.a 1. hely  
    Gedó Brigitta 5.a 2. hely  
    Harmati Helga 5.a 3. hely  
    6. évfolyam      
    Opauszki Norbert 6.c 1. hely  
    Szász Anna 6.c 2. hely  
    Kiss Tamás 6.b 3. hely  
    7. évfolyam      
    Palotai Gitta Dóra 7.c 1. hely  
    Szél Miklós 7.c 2. hely  
    Domokos Mercédesz 7.b 3. hely  
    8.évfolyam      
    Gerebenits Zóra 8.b 1. hely  
    Nyemcsok Hanna 8.a 2. hely  
    Szabó Kinga 8.c 3. hely  
     

    Kazinczy Szép Magyar Beszéd iskolai forduló

    5-6. évfolyam      
    Opauszki Norbert 6.c 1. hely  
    Szabó Hanna 5.c 2. hely  
    Borbély Emese 5.a 3. hely  
    7-8. évfolyam      
    Szél Laura Kamilla 7.c 1. hely  
    Sztankovánszki Ágnes 8.b 2. hely  
    Vári Zsófia 7.c 3.hely  
  • Városi

    Müller drogéria városi rajzpályázat

    Baksay Janka, Gémes Kiara, Nagy László, Zahorán Dávid 4.c díjazottak Felk.: Bálint Zoltánné
    FHB bank városi rajzpályázat
    Fodor Barbara Brigitta 4.a díjazott Felk.: Bereczkiné Bujdosó Anita
    Orvos Gréta 2.b díjazott Felk: Szarka Anita
    Sántha László Milán 2.b díjazott Felk: Szarka Anita

    „Egészséges város” rajzpályázat

    „Legszebb alkotás” kategória 2.hely Kiss Kornél Gábor, Nagy László 4.c Felk.: Bálint Zoltánné

    "Kézkivirágzások" rajzpályázat

    Molnár Panna Réka 3.c díjazott Felk.: Kopanyicza Edit
     

    "Együtt kerek a világ " rajzpályázat

    Alsó tagozat  
    1.hely Szabó Mercédesz 2.a Felk.: Szabóné Varga Edit
    2.hely Kiss Kornél Gábor 4.c Felk.: Bálint Zoltánné
    Felső tagozat  
    1.hely Csuvarszki Bettina 5.c Felk.: Szarka Anita
     
    XXXVIII. Városi gyermekrajz pályázat
    Hanyecz Gergő 3.c díjazott Felk.: Kopanyicza Edit
    Fürj Boglárka 6.a díjazott Felk.: Szarka Anita
    Klaukó Kincső 7.c díjazott Felk: Bende Róbert
    3.c osztály közös alkotás díjazott Felk.: Kopanyicza Edit
     

     Városi mesemondó verseny

    Kurucz Lili 1.b 2. hely Felk.: Dusa Katalin
     
    Kiss Petra 4.c 3. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita

     Tréfás mesemondó verseny

    Tulkán Tekla 3.a különdíj Felk.: Asztalos Erzsébet
     

     József Attila városi versmondó verseny

    Balog Zalán 6.c 2. hely Felk.: Bordásné Mundrucz Csilla
    Bogdány Csenge 5.a 3. hely Felk.: Palyikné Prónai Melinda
     
    Domokos Mercédesz 7.b 3. hely Felk.: Várai Zsuzsanna
    Vincze Rebeka 8.c különdíj Felk.: Bordásné Mundrucz Csilla
     

     Városi prózamondó verseny

    Szilágyi Léda 8.c 2. hely Felk.: Egriné Szarvas Edit
     

     Kazinczy Szép Magyar Beszéd versenye

    Szél Laura Kamilla 7.c 1. hely Felk.: Klimaj Klára
     

     Városi népdaléneklési verseny

    Szóló kategória  
    Szűcs Benkő 2.b arany minősítés Felk.: Bernátné Valastyán Sylvia
    Parászka Nóra 3.a kiemelt arany minősítés Felk.: Kiszelyné Kór Márta
    A kórosuk versenyében  
    3.c osztály kórusa   kiemelt arany minősítés Felk.: Krett Attiláné
     

     Városi angol verseny

    5. évf. Borbély Emese 5.a 1. hely Felk.: Bozó Attila
    7. évf. Kárász Kata Jázmin 7.c 1. hely Felk.: Hagymási Edit
      Szél Laura Kamilla 7.c 3. hely Felk.: Hagymási Edit
    8. évf. Gábriel Katinka 8.a 1. hely Felk.: Hagymási Edit
      Gerebenits Zóra 8.b 2. hely Felk.: Pál Tamásné L. I.
     
    Csabai Kolbászfesztivál ifjúsági kolbászgyúró verseny
    1.c osztály csapata   különdíj Felk.: Bartáné Csete Zsuzsanna
    5.a osztály csapata   különdíj Felk.: Mézesné Tulkán Anikó
    8.a osztály csapata Leszkó András, Szelekovszki Balázs, Selmeczi Bálint, Zátonyi Dávid 3.hely Felk: Hagymási Edit
     

    '56-os emlékév kiállítás pályázat

    Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola 1. hely  
     

    Városismereti vetélkedő

    7. évfolyam csapata 2. hely   Felk.: Várai Zsuzsanna
    Baksay Réka 7.a, Ancsin Réka 7.c, Lőrinczy Anna Eszter 7.c, Nagy Bálint 7.b      
     

    Városi keresztrejtvényfejtő verseny

    Baksay Janka 4.c 2. hely iskolai koordinátor: Rábai Gabriella
     

    Ki a mester két keréken? - közlekedési verseny

    Gedó Brigitta és Barta Gábor 5.a 3. hely Felk.: Barta Gábor

     
  • Megyei

    Bolyai Matematika Csapatverseny

    5.a osztály csapata   1. hely Felk.: Rálik Krisztina
    Borbély Emese, Molnár Ákos, Nagy Péter, Varga Roland    
           
    7.a osztály csapata   4. hely Felk.: Szántó Mihályné
    Baksay Réka, Balogh László, Kotroczó Nóra, Pálfi Petra    
     

    Bolyai anyanyelvi csapatverseny

    3. évfolyam      
    3.c Betűvetők   7. hely Felk.: Kopanyicza Edit
    Czigléczki Lilien, Lovas Noémi, Pintér Priszcilla, Zöld Petra    
    4. évfolyam      
    4.c Panda Banda   1. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László    
    5. évfolyam      
    5.a A nagy négyes   3. hely Felk.: Palyikné Prónai Melinda
    Borbély Emese, Harmati Helga, Nagy Péter, Szabó Milán    
    5.a Nyelvcsajok 6. hely Felk.: Palyikné Prónai Melinda
    Benkó Dóra, Bogdány Csenge, Gedó Brigitta, Nyetinszki Nóra    
    6. évfolyam    
    6.c PE-ON-ZA 5. hely Felk.: Bordásné Mundrucz Csilla
    Balog Zalán, Ladnyik Péter, Opauszki Norbert, Varga Zalán    
    7. évfolyam    
    7.a Szófalók 6. hely Felk.: Asztalos Erzsébet    
    Baksay Réka, Balogh László, Kiss Blanka, Pálfi Petra Anikó    
    7.c A Csapat ​ 1. hely Felk.: Klimaj Klára
    Gémes Zsófia, Horváth Áron, Szél Miklós, Vári Zsófia    
    8. évfolyam    
    8.a Kétnevűek​ 5. hely Felk.: Bordásné Mundrucz Csilla
    Jantyik Nóra Kitti, Juhász György G., Mazula Gréta L, Szabó Orsolya Adél    
     

    TELC megyei angolverseny

    7. évfolyam 2. hely Szél Laura 7.c Felk.: Hagymási Edit
      4. hely Kárász Kata 7.c Felk.: Hagymási Edit
      5. hely Balogh László 7.a Felk.: Vidóné Tóth Ildikó
      6.hely Suhajda Kristóf 7.a Felk.: Vidóné Tóth Ildikó
    8.évfolyam 1. hely Gábriel Katinka 8.a Felk.: Hagymási Edit
  • Országos

    Londo Brigde angol tesztverseny országos döntője

    Borbély Emese 5.a 4. hely Felk.: Bozó Attila
    Balogh László 7.a 6. hely Felk.: Vidóné Tóth Ildikó
    Szél Laura Kamilla 7.c 8. hely Felk.: Hagymási Edit
     

    "Kazinczy" Szép Magyar Beszéd országos forduló

    Szél LAura Kamilla 7.c bronz jelvény Felk.: Klimaj Klára

    Bolyai Matematika Csapatverseny

    5.a osztály csapata   17. hely Felk.: Rálik Krisztina
    Borbély Emese, Molnár Ákos, Nagy Péter, Varga Roland    

    Bolyai anyanyelvi csapatverseny

    4.c Panda Banda   4. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László    
           
    7.c A Csapat ​ 9. hely Felk.: Klimaj Klára
    Gémes Zsófia, Horváth Áron, Szél Miklós, Vári Zsófia    
     

    NyelvÉsz anyanyalvi versenyének országos döntője

    Kiss Kornél Gábor 4.c 1. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    Borbély Emese 5.a 16. hely Felk.: Palyikné Prónai Melinda
     

    A Tudásbajnokság levelezős tanulmányi verseny országos döntője

    anyanyelv      
    Gémes Zsófia 7.c 9. hely Felk.:Klimaj Klára
    Kiss Kornél Gábor 4.c 15. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    matematika      
    Nagy László 4.c 27. hely Felk.: Bálint Zoltánné
     

    Nyelvészkedők anyanyelvi csapatverseny országos döntő

    4.c Panda banda   1.hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László    
     

    MatekGuru országos matematikaverseny

    7.a Mate-taktika   4.hely Felk.: Szántó Mihályné
    Baksay Réka, Balogh László, Kotroczó Nóra, Pálfi Petra    
     
    4.c osztályosok csapata   10.hely Felk.: Bálint Zoltánné
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László       

    BankVelem PénzOkos Kupa döntője

    7.a Mate-taktika   4.hely Felk.: Szántó Mihályné
    Baksay Réka, Balogh László, Kotroczó Nóra,    
     

    K&H Vigyázz, Kész, Pénz! versenye

    7.a osztályosok csapata   2.hely Felk.: Szántó Mihályné
    Baksay Réka, Balogh László, Kotroczó Nóra, Pálfi Petra    
     
    4.c osztályosok csapata   1.hely Felk.: Bálint Zoltánné
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László       
  • Sport

    Úszó Diákolimpia Országos Döntő

    IV. korcsoportos leány 100 méteres hát Szabó Orsolya 8.a 4. hely
    III. korcsoportos fiú 100 méteres pillangó Horváth Balázs 7.a 2. hely
     

    Diákolimpia - Asztalitenisz Körzeti Döntő - Békéscsaba

    I-II. korcsoportos leányok egyéni versenye 2. hely Tulkán Tekla 3.a
    III-IV. korcsoportos leányok egyéni versenye 2. hely Ancsin Réka 7.c
      4. hely Kucsera Jázmin 6.b
    III-IV. korcsoportos lányok csapatversenye 1. hely Ancsin Réka 7.c
        Gerebenits Zóra 8.b
        Kucsera Jázmin 6.b

    Diákolimpia - Asztalitenisz Megyei Döntő - Orosháza

    I-II. korcsoportos leányok egyéni versenye 2. hely Tulkán Tekla 3.a
    III-IV. korcsoportos leányok egyéni versenye 3. hely Ancsin Réka 7.c
    III-IV. korcsoportos lányok csapatversenye 1. hely Ancsin Réka 7.c
        Gerebenits Zóra 8.b
        Kucsera Jázmin 6.b
     
     

    Diákolimpia - Futsal Körzeti Döntő - Békéscsaba

    Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola csapata   3.hely
    A csapat tagjai:    
    Faragó Csaba 8. c, Horváth Áron 7. c, Kovács Máté 6. b, Litavecz Máté 8. c, Nagy-Salamon Gergő 8. c, Susánszki Péter 8. c
     

    Diákolimpia - Játékos Sportverseny Körzeti Döntő - Békéscsaba

    Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola csapata   5.hely
    ​​