Petőfi
Üdvözöljük Programok Tanítók Iskola nyitogató 2023-2024

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.30-15.30
pénteken: 7.30-14.30

ebédfizetési napokon:
7.00-17.00

Kiss Renáta
+36 20/260-28-26

További információk

Védőnő

Balogh Edit
+36/20/550-5218
Iskolában tartózkodása:
H, K, Cs 8.00-15.00

Iskolarendőr

Kónya Orsolya
06/66/523-700

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul hatartalanul kormany ekreta

Éneklő karácsony

Karácsony szíve
Adassék meg néked
karácsony öröme,
a remény;
karácsony szelleme,
a béke;
és karácsony szíve,
a szeretet.
Ada V. Hendricks
 
Éneklő karácsony
 
Ebben a tanévben iskolánk énekkara két adventi szereplésre készült.
Igazi ünnepváró hangulatban teltek a próbák az elmúlt hónapokban. Az „Éneklő Karácsony” című összeállításunk felkészülése alatt a szólók, kórus, hangszerek, betegségek, vidámságok sorozata váltották egymást. A sok gyakorlásnak eredményeképpen a közös éneklés erejét átérezve, ünnepi hangulatot varázsoltunk a Munkácsy Hotelben és a Szent István téren is.
2023. december 18-án szülői kérésre a Humán Szolgáltató Központ karácsonyi rendezvényén énekeltünk. Itt az idős embereknek dalainkkal segítettünk kilépni a mindennapokból a karácsony szellemében. Köszönetüket a taps mellett hálás tekintetükkel és jókívánságaikkal fejezték ki.
Az adventi készülődés folytatásaként 2023. december 19-én a „Csabai Advent” városi rendezvénysorozat egyik fellépőjeként hallgatták meg a város lakói az „Éneklő Karácsony” műsorunkat a gyönyörűen feldíszített karácsonyi vásárban. A téli hangulatot fokozta, hogy a gyermekek lehelete a hideg levegőben jól látszott, viszont a kipirult arcukon az éneklés, ajándékozás öröme, meghittsége volt érezhető. Ott, a színpadon egy csapat voltunk, ahol megjelent a „Karácsony szíve”. Jókedvvel fogadták a gratulációkat szüleiktől, igazgató nénitől, tanáraiktól, barátaiktól. Másnap az iskolában örömmel közölték, hogy milyen finom volt a fellépést követően a forrócsoki, amellyel a szervezők ajándékozták meg az énekkart.
Köszönöm az énekkarosok nevében a lehetőségeket, a gyermekeknek a szorgalmát, kitartását, a szülőknek az együttműködést, a jelmezekben való segítséget.
Köszönöm szépen az egységességet biztosító manó sapkákat a Hegedűsné Czanik Anitának és Bálint Zoltánnénak, a zenei szerkesztésben való segítséget Hanó Gábornak.
Köszönöm az együttműködést, a kíséretben való segítséget Pál Tamásné Lázár Ildikónak és Bottáné Zsuzsannának.
Egyik gyermek kérésével zárom gondolataimat: -Jövőre is énekeljünk, mert ott a színpadon nagyon jó volt együtt énekelni.
Amennyiben tavasszal lesz lehetőség jelentkezni, akkor következő évben is lesz Petőfis „Éneklő karácsony”.
Mindenkinek kívánunk békés, boldog ünnepeket!
Andi néni és az Énekkarosok
Békéscsaba, 2023. december 20.                                                      Greksza Attiláné

Képgaléria ITT!