Petőfi
Üdvözöljük Programok Tanítók Iskola nyitogató 2023-2024

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.30-15.30
pénteken: 7.30-14.30

ebédfizetési napokon:
7.00-17.00

Kiss Renáta
+36 20/260-28-26

További információk

Védőnő

Balogh Edit
+36/20/550-5218
Iskolában tartózkodása:
H, K, Cs 8.00-15.00

Iskolarendőr

Kónya Orsolya
06/66/523-700

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul hatartalanul kormany ekreta

Informatika hete az iskolában

​Az informatika hetet a már jól összeszokott munkaközösségi tagok leleményes ötleteire támaszkodva kezdtük el.

Valami újítást mindig ki kell találni ahhoz, hogy iskolánk tanulói szívesen oldják meg ezeket a feladványokat. Úgy gondolom ebben a tanévben sikerrel jártunk. Minden reggel külön feladatsor (elsősöknek, alsósoknak és felsősöknek) várta a diákokat az 1 emeleti lépcsőfordulóban található hirdetőfalon. Azon a hirdetőfalon, melyet a gyerekek a nevelőkkel együtt készítettek elő. Különleges díszítő elemek kerültek fel rá, billentyűzet, memória, régi floppy lemezek, videó kártyák, adatkábelek…..

Több év távlatából visszatekintve a közös munka kezdi beváltani a hozzá fűzött reményeket, azaz a gyerekek egyre túlnyomóbb többsége érdeklődött a felaggatott tárgyak és ezáltal a feladatok iránt is. Az elsősöknél nagy érdeklődést véltünk felfedezni. Igaz, ők még igénylik a segítséget, de tanító nénikre- mint mindenben-, most is számíthattak. Szintén büszkék voltunk a többi alsós tanulóinkra, akik körében rengeteg jó megoldás született. Összekötős, színezős, titkosírást megfejtő tevékenységek váltották egymást. A megoldásokat egy „kibelezett” gépházba kellett minden részt vevőnek névvel és osztállyal ellátva elhelyezni.  Hétfőn, kedden, szerdán és csütörtökön tanítás után az informatika teremben várta az érdeklődő fiatalokat szórakoztató, stratégiai játékokkal.

Ebben az évben a felsősök kicsit lazább érdeklődéssel vettek részt a délelőtti feladatoknál, pedig számukra is érdekes és elgondolkodtató rejtvényekkel készültünk. Viszont a délutáni foglalkozásokra annál többen jelentkeztek. Hatalmas siker volt a 7. és a 8. osztályban (főleg a fiúknál) a kedd délutáni LAN parti.
Míg az 5. és 6. osztályosok internetes játékokkal mérettettek meg.

Az otthonra szánt tennivaló ezen a héten a megkarcolódott vagy selejtezésre szánt hardver eszközök újrahasznosítása volt.  Olyan dekorációt kellett készíteni belőlük, mellyel szívesen díszítenénk fel és tennék kényelmesebbé otthonukat.

Számos jó ötletet kaptunk az alkotóktól. Az elkészített tárgyakból kiállítást szerveztünk, mely napokig megtekinthető lesz iskolánk épületében.

Az informatikai héten kiemelkedő munkát végzett tanulóink:

Benkó Dóra 4.a                              Suhajda Kristóf 6.a                         Bogdán Gréti 2.a
Borbély Emese 4.a                         Csuvarszki Bettina 4.c                    Juhász Zsolt 4.c
Barta Gábor 4.a                              Nagy Dorka 6.a                              Farkas Ramóna 4.c
Balogh Bence 4.a                           Szabó Roland 6.a                           Horváth Viktória 4.c
Gyaraki László 4.a                          Gyuricza Dávid 8.a                         Szarvas Ádám 8.a
Ale Bianka 4.a                                 Szabó Milán 2.a                             Nagy Salamon Gergő 7.c
Gedó Brigitta 4.a                             Farkas Eszter 2.a                           1.a osztály tanulói

Reméljük, hogy velünk együtt mindenki jól érezte magát!

Képeket a rendezvényről a ITT vagy a galériában tekintheti meg.